Що робити, якщо двигун "троїть"? Причини та діагностика

Двигун - один з основних механізмів транспортного засобу. При його "троїнні" експлуатація автомобіля супроводжується ризиком. Щоб виключити збої в роботі мотора, необхідно регулярно проводити діагностику двигуна. Це допоможе вам почуватися впевнено на дорозі.

Спостерігайте за поведінкою машини, щоб своєчасно звернути увагу на проблему. Йдеться про нестабільну роботу мотора. Також вас мають насторожити поточні проблеми з паливною системою і збільшенням витрат пального, поява вібрації, відчутна втрата потужності. Вони вважаються основними симптомами несправності. Однак конкретно відповісти на питання про те, чому "троїть" двигун, фахівці зможуть тільки після огляду авто.

"Троїть" двигун: можливі причини

Зверніть увагу на 7 причин, чому "троїть" двигун:

  1. Несправність системи запалювання. Йдеться про свічки та котушки.
  2. Проблеми з проводкою. Наприклад, втрата їхньої цілісності.
  3. Несправність форсунок або проблеми з подачею палива. Елементи засмічуються і стають непридатними.
  4. Проблеми з компресією циліндрів. Актуальні при зносі поршневих кілець і клапанів.
  5. Несправність датчиків електронного блоку управління. Виникають помилки під час їхньої роботи.
  6. Порушення регулювання в карбюраторі.
  7. Засмічення повітряного фільтра.

Проблеми на холодному пуску, підсмоктування повітря в гальмівній системі, несправності в конденсаторі - враховуйте всі нюанси, щоб не упустити момент.

Чому може "троїти" двигун і як провести самостійний огляд?

Бажаючи дізнатися, чому двигун "троїть", проведіть самостійну діагностику. Це допоможе виявити певні несправності. Ваші дії полягають у наступному:

  1. Перевірте помилки за допомогою OBD-сканера.
  2. Огляньте свічки запалювання.
  3. Заміряйте компресію в циліндрах.
  4. Проаналізуйте поведінку двигуна на холостому ходу і під навантаженням.

Як правило, за несправності свічок запалювання вони покриваються нагаром і кіптявою, набувають темнішого кольору. При порушенні компресії система видавлює холодоагент з-під ущільнювачів.

Ремонт двигуна: самостійні заходи і звернення до сервісу

Якщо ви зрозуміли, чому на холодну "троїть" двигун, можете вжити самостійних заходів для виправлення ситуації. Як правило, основні дії такі:

  1. Заміна свічок.
  2. Очищення засмічених форсунок.
  3. Перевірка котушок запалювання.

При виникненні проблем з компресією або блоком управління потрібне втручання фахівців. Вони достовірно виявлять причини, через які "троїть" двигун. Також майстри сервісу усунуть несправність і відновлять працездатність агрегату. Вони підкажуть, як визначити витік антифризу і уникнути перегріву двигуна.

Чому іноді "троїть" двигун і що робити для профілактики?

Профілактика - важлива складова для забезпечення стабільної роботи авто. Це основна відповідь на запитання про те, чому важливо перевіряти підвіску після зими, для чого необхідна діагностика акумулятора тощо. Те ж саме стосується мотора.

Недостатньо знати причини, чому "троїть" двигун. Необхідно своєчасно вживати заходів для запобігання ризику розвитку негативної ситуації.

Щоб уникнути проблем:

  1. Використовуйте якісне пальне.
  2. Своєчасно міняйте свічки та фільтри.
  3. Очищайте форсунки та впускний тракт.

Для оновлення запчастин купуйте тільки оригінальні моделі від провідних виробників. Це забезпечить простоту монтажу, тривалість і стабільність їхньої роботи. Сертифіковані комплектуючі доступні в інтернет-магазині bestauto.com.ua.