Як визначити несправності амортизаторів за характерними звуками?

Автомобільні амортизатори забезпечують безпечну, комфортну їзду та стабільність на дорозі. Вони сприяють відмінному зчепленню коліс із дорожнім покриттям, зменшують вібрацію. Своєчасне технічне обслуговування допомагає виявити ознаки несправності амортизаторів, не втратити контроль над автомобілем, своєчасно погасити горизонтальні та вертикальні коливання. Це знижує ризик аварій.

Які звуки вказують на несправності амортизаторів?

Фахівці Bestautoparts радять не піддаватися міфам про автозапчастини – від "вічного" ременя ГРМ до чудо-олив, а знати, як перевірити, чи справний амортизатор. При зношенні амортизатора можна почути незвичні звуки:

  1. Лязкіт або стукіт;
  2. Шуми в ходовій частині автомобіля;
  3. Скрипи або шуми в підвісці;
  4. Металеві звуки під час руху по нерівностях;
  5. Шум від коліс під час їзди.

Якщо сторонні звуки з’являються під час гальмування, входження в поворот або розгону, важливо знати, як перевірити стійки амортизатора.

Інші симптоми несправностей

Нерівномірне зношення шин сигналізує про необхідність діагностики елементів підвіски. Як зрозуміти, що пора міняти амортизатори? Якщо одна чи кілька шин стираються швидше за інші – це ознака поломки амортизатора, через яку вага автомобіля розподіляється нерівномірно.

Погіршення керованості автомобіля також свідчить про зношеність амортизаторів. Як визначити несправність амортизатора авто? Якщо деталь, що гасить коливання, виходить з ладу:

  • машину заносить на поворотах, нерівностях дороги, при гальмуванні;
  • складно утримувати прямолінійний рух;
  • з’являється вібрація;
  • збільшується гальмівний шлях.

Ознакою несправності стійки амортизатора є нестабільність авто під час руху на високій швидкості.

Що може викликати сторонні звуки?

Поломка пружини, знос стійок, кріплень або витік оливи з амортизатора, контакт металевих деталей стають причиною сторонніх звуків. Важливо знати, як перевірити амортизатор на справність самостійно або в спеціалізованих центрах.

Через спеціалізований сайт bestauto.com.ua зручно придбати зношені деталі або отримати консультацію автослюсаря, як відрізнити підроблені запчастини від оригіналу, а також рекомендації щодо усунення шумів підвіски.

Як перевірити амортизатори самостійно?

Практичні методи діагностики несправностей стійок амортизатора:

  • Візуальний огляд. Перевірити відсутність пошкоджень, витоку оливи, корозії.
  • Перевірка амортизаторів за шумом. При натисканні на авто або під час руху не повинно бути скрипів, стуків.
  • Тест на розгойдування. Як зрозуміти, що амортизатори потребують заміни? Натиснути на передню частину автомобіля. Якщо після натискання на капот і швидкого відпускання машина продовжує гойдатися, це вказує на проблему.
  • Діагностика на СТО. Допоможе визначити, чи амортизатор справний, чи його варто замінити самостійно або звернутися до професіонала.

Безпечна та комфортна їзда на авто гарантована, якщо слідкувати за станом амортизаторів і не затягувати з їх ремонтом. Своєчасне виявлення несправності опори амортизатора допоможе усунути проблему та зробить поїздку приємнішою. Це також продовжить термін експлуатації автомобіля та підвищить ефективність його гальмування.