Що потрібно знати про масляні фільтри: вибір і частота заміни

Обслуговування транспортних засобів - це безперервний процес, в рамках якого регулярно змінюються автомобільні витратні матеріали. До їх числа входять різні фільтрувальні компоненти. Розберемося, для чого потрібен масляний фільтр, яким він може бути і чому він такий важливий для нормального функціонування ДВЗ.

Навіщо потрібен масляний фільтр?

Масляні фільтри - це спеціальні пристрої, які входять до системи змащення двигуна. Вони затримують бруд, шкідливі домішки та інші дрібні частинки, потрапляння яких у мотор може мати катастрофічні наслідки. Їх нерідко називають брудоуловлювачами масла.

Якщо узагальнити, що дає масляний фільтр, він виконує такі завдання:

  • очищення моторного мастила від металевих частинок;
  • фільтрація продуктів окислення мастильних матеріалів;
  • захист підшипників та інших комплектуючих, що труться;
  • збільшення терміну служби оливи.

Цікавитеся підготовкою автомобіля до зими? Ознайомтеся зі статтею "ТОП-10 найбільш затребуваних автозапчастин для зимового сезону".

Як часто міняти масляний фільтр?

Найчастіше заміна масляного фільтра виконується під час кожного ТО. Періодичність може відрізнятися, виходячи з якості комплектуючих, експлуатаційних умов, типу транспортного засобу. Рекомендації автовиробників щодо фільтрів можна знайти в керівництві з експлуатації конкретного ТЗ. У середньому ТО і заміна фільтра разом з маслом проводяться кожні 7000-15 000 км пробігу.

Що стосується того, як дізнатися, що фільтр масляної системи потрібно замінити, в цьому питанні допоможуть такі ознаки:

  • збільшення витрати масла;
  • падіння продуктивності силового агрегату;
  • частий перегрів мотора;
  • активація індикатора масла;
  • підвищення рівня шуму двигуна тощо.

Дізнайтеся більше про важливі системи автомобіля в статті "Що таке гідропідсилювач керма (ГУР) і навіщо він потрібен".

Як вибрати найкращий масляний фільтр для автомобіля?

Щоб підібрати відповідну модель, необхідно розібратися, чим відрізняються масляні фільтри між собою. Вони бувають трьох типів:

  1. Повнопоточні. Пропускна здатність фільтра висока. Через фільтрувальний елемент проходить усе масло. Сітка фільтра та її функції оптимізовані для постійної фільтрації.
  2. Часткові. Внутрішня структура фільтра орієнтована на більш тонке очищення. Частина оливи очищається паралельно. Такі вироби вибирають для специфічних умов експлуатації.
  3. З байпасним клапаном. Фільтри з клапаном перепуску масла призначені для екстремальних температур, наприклад, широко затребувані в спортивних авто.

Також фільтр класифікуються на оригінальні та аналоги. Різниця між ними полягає в тому, що перші випускаються за ліцензією автовиробника, а другі - під іншими брендами. Оригінали мають повну сумісність з конкретними марками автомобілів. Їхня якість не піддається сумніву. Аналоги зазвичай дешевші. Якщо говорити про надійні бренди, рівень їхньої продукції можна порівняти з оригіналами.

Основні параметри, які потрібно врахувати, щоб правильно вибрати масляний фільтр для автомобіля:

  • габарити і посадочні розміри;
  • пропускна здатність;
  • в'язкість використовуваного моторного масла;
  • рекомендації автовиробників щодо запчастин.

Щоб визначити, чи підійде конкретна деталь, досить знати, що означають цифри на масляному фільтрі. Всі основні параметри вказані в картках товарів у магазині Bestautoparts.

Додатково потрібно враховувати поділ масляних фільтрів на витратні матеріали для бензинових і дизельних двигунів. Вони мають конструкційні відмінності.

Що станеться, якщо вчасно не міняти деталь?

Помилки, допущені під час вибору масляних фільтрів, як і несвоєчасна заміна, можуть призвести до прискореного зносу компонентів двигуна, зниження змащувальних властивостей оливи тощо.

Підтримка чистоти оливи за допомогою якісного фільтра - запорука довгої та надійної роботи двигуна.